Krystyny spotkają się w Gdyni. Szesnasty zjazd imieninowy

11 marca 2013r. | Drukuj

13 marca do Gdyni przyjadą z całej Polski Krystyny. Ogólnopolski zjazd pań noszących popularne kiedyś imię odbędzie się już po raz 16. Gościem Krystyn będzie m.in. Lech Wałęsa.

fot. Krystyny w Kielcach/mat. prasowe

fot. Krystyny w Kielcach/mat. prasowe

Kilkaset Krystyn z różnych części Polski spotka się w najbliższą środę 13 marca w Gdyni, by wspólnie świętować swoje imieniny. – Krystyny w południe wyruszą w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej sprzed Urzędu Miasta, by przemaszerować ulicami Gdyni. Pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku przy Kolegiacie Gdyńskiej złożą kwiaty. O godz. 13.00 na pokładzie okrętu muzeum ORP „Błyskawica” spotkają się z władzami miasta. O godz. 14.30 Krystyny w swoich progach będzie gościł Teatr Muzyczny w Gdyni. Gościem Honorowym spotkania będzie Prezydent Lech Wałęsa. Artyści Teatru Muzycznego przygotowali wyjątkowy koncert na wyjątkowe imieniny. Wieczorem Krystyny wezmą udział w „Balu Kapitańskim” w hotelu Gdynia – informuje Bernadeta Rąbalska z Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Gdyni. – Podczas zjazdu Krystyny będą miały okazję wesprzeć budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni.

Zjazdy Krystyn wymyśliła 16 lat temu dziennikarka Polskiego Radia Katowice Krystyna Bochenek, która na radiowej antenie prowadziła cykl rozmów ze znanymi Krystynami. Na ich podstawie powstała książka „Jak Krystyna z Krystyną”, a później narodził się pomysł corocznych spotkań, które odbywają w różnych miastach od 1998 r. Organizatorem zjazdu jest Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek w Katowicach – pomysłodawczyni zjazdów, która zginęła w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz