W Lęborku okradają „na wnuczka”. Policja prosi o czujność

04 marca 2013r. | Drukuj

Również w Lęborku mamy do czynienia z okradaniem ludzi starszych tzw. metodą „na wnuczka”. Lęborska policja przestrzega przed niebezpieczeństwem i prosi o czujność.

fot. policja

fot. policja

Na terenie Lęborka miały miejsce zdarzenia polegające na okradaniu osób starszych metodą „na wnuczka”. Z tego względu lęborska policja przypomina i apeluje szczególnie do osób w podeszłym wieku, aby były bardziej czujne i uważały na osoby podszywające się pod ich krewnych.

W każdym przypadku kiedy zgłosi się do nas domniemany krewny lub przedstawiciel różnych instytucji, banków, sprzedawca, pracownik NFZ, który wzbudza nasze podejrzenia, należy niezwłocznie powiadomić policję dzwoniąc na nr 112 lub 997.

Również sąsiedzi starszych mieszkańców są proszeni o to, aby zwracali uwagę na osoby ich odwiedzające, a gdy dziwne zachowanie gościa wzbudza ich podejrzenia, zapamiętali jego wygląd i zadzwonili na policję.

Z ustaleń lęborskiej policji wynika, że na terenie miasta metodę „na wnuczka” stosuje kobieta w wieku około 40 lat, 160 cm wzrostu, o pulchnej twarzy, nosząca czapkę i okulary przeciwsłoneczne, kurtkę obszytą futerkiem i dużą czarną torbę.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz