Sklep charytatywny w Gdyni. Można oddać swoje niepotrzebne rzeczy

26 lutego 2013r. | Drukuj

Członkowie Y’s Men Klubu Gdynia działającym przy Fundacji FLY otwierają sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady”. W ten sposób chcą wspomóc powstający przy fundacji Klub Młodzieżowy.

fot. Fundacja Fly/facebook

fot. Fundacja Fly/facebook

Członkowie Y’s Men Klubu Gdynia prowadzić będą w biurze fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 (naprzeciwko Kolegiaty) charytatywny sklep „Z głębokiej szuflady”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Klubu Młodzieżowego. Seniorzy zachęcają wszystkich do podzielenia się niepotrzebnymi rzeczami, nowymi lub w bardzo dobrym stanie, z którymi nie bardzo wiemy co zrobić. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 do biura przynosić można: książki, zabawki, przybory szkolne, artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, dekoracje (członkowie klubu proszą, by nie przynosić odzieży).

W  sklepie sprzedawane będą również (w atrakcyjnych cenach, ale i tak negocjacje dozwolone) przedmioty wykonane przez uczestników zajęć dla seniorów w Fundacji FLY. Na początku będą to wielkanocne dekoracje. Wielkie otwarcie – 16 marca o godz. 10.00. Sklep czynny będzie w drugą i czwartą sobotę każdego miesiąca.

Y’s Men to międzynarodowy ruch zrzeszający kilka tysięcy klubów na całym świecie. Gdyński powstał we wrześniu 2012 r. i liczy obecnie 22 osoby. Jego celem jest pomoc innym i działalność charytatywna. Klub działa przy Fundacji FLY, założonej w czerwcu 2012 r. Powstał z myślą o osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwsza grupą, na rzecz której działa, są osoby kończące aktywność zawodową. Seniorzy chcą pomóc, wspierając finansowo powstający przy fundacji Klub Młodzieżowy, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych przez pomoc w lekcjach, korepetycje, prowadzenie zajęć artystycznych i rozwijających pasje młodych ludzi czy naukę języków obcych.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze