O Gdyni w Warszawie. Były wzruszenia

13 lutego 2013r. | Drukuj

Spotkanie zatytułowane „Varsaviana po gdyńsku czyli warszawiacy na gdynian przerobieni” przyciągnęło wiele osób ciekawych zagadnienia. Wydarzenie odbyło się 9 lutego 2013 r. w warszawskim Domu Spotkań z Historią z okazji urodzin Gdyni .

fot. Spotkanie w Warszawie/ Mateusz Grochocki

fot. Spotkanie w Warszawie/ Mateusz Grochocki

Inicjatorką spotkania była Małgorzata Sokołowska – dziennikarka, wydawca i współautorka „Encyklopedii Gdyni”, wspólnie z Dagmarą Płazą-Opacką – dyrektor Muzeum Miasta Gdyni i Jackiem Dworakowskim – filmowcem i dokumentalistą. Podczas trzygodzinnego spotkania przedstawiono zilustrowaną opowieść o tym, jak w II RP, zaledwie w 13 lat, zbudowano najnowocześniejszy port nad Bałtykiem – zaprojektowany i zbudowany przez warszawiaka inż. Tadeusza Wendę, ponad 100-tysięczne miasto również projektowane przez m.in. warszawskich architektów.

Ponadto przywołano niezwykłe życiorysy warszawiaków, których ciągnęło nad morze i dla których ostatnim portem była Gdynia. Przypomniano nadmorskie kariery Polaków w II RP oraz warszawskich artystów: malarzy, muzyków i fotografów w Gdyni i o Gdyni. – Pomysł okazał się i przyciągający, i atrakcyjny, ponieważ sala była wypełniona po brzegi, a trzygodzinne spotkanie z tak ujętą historią Gdyni zostało przyjęte nie tylko bardzo dobrze, ale chwilami wręcz ze wzruszeniem – informują urzędnicy UM w Gdyni.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz