Fałszywy alarm. Pijany zawiadomił o podłożeniu bomby w hotelu

12 lutego 2013r. | Drukuj

Tylko siedmiu godzin potrzebowali kryminalni, aby zatrzymać 27-letniego gdańszczanina, który zawiadomił o podłożeniu bomby w jednym z gdańskich hoteli. Alarm był fałszywy.

W niedzielę do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna informując, że w jednym z gdańskich hoteli umieszczona jest bomba. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i inne służby ratunkowe. Pirotechnicy szczegółowo sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku, nie znajdując niebezpiecznego ładunku. Rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, który zawiadomił o zdarzeniu.

fot. policja

fot. policja

Sprawcą przestępstwa jest 27-latek z Gdańska, którego zatrzymano jeszcze tego samego dnia wieczorem. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy – w organizmie miał 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli również telefon, z którego sprawca dzwonił. Wczoraj 27-latek usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Sprawcę przesłuchał już prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji. Za zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje i wywołanie czynności służb mających na celu uchylenie tego zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz