fot. policja

Policjanci z I Komisariatu w Słupsku zatrzymali 14-latka podejrzanego o wywołanie w we wtorek fałszywego alarmu bombowego. Nieletni sprawca zadzwonił do dyżurnego Policji w Słupsku i oświadczył, że w Komisariacie I przy ulicy Reymonta podłożony został ładunek wybuchowy. Policjanci oraz zaalarmowane służby ratownicze, ewakuowały znajdujące się w komisariacie osoby. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny Nieletnich, który zadecyduje o dalszym jego losie.

fot. policja
fot. policja

We wtorek wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zawiadomiony został o podłożeniu bomby w jednym z miejscowych komisariatów przy ulicy Reymonta. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji, przewodnika z psem tropiącym do wykrywania ładunków wybuchowych oraz specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego, łącznie kilkunastu funkcjonariuszy. Zanim policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania budynku, z jego pomieszczeń ewakuowano znajdujących się tam funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

– Alarm okazał się fałszywy, policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli już poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Działania policjantów przyniosły pozytywny skutek i w piątek zgromadzone ustalenia potwierdziły dane osoby odpowiedzialnej za wszczęcie alarmu. Jak się okazało sprawcą jest 14-letni słupszczanin. Chłopak został już zatrzymany. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny Nieletnich, który zadecyduje o dalszym jego losie. Dorosłemu sprawcy takiego czynu grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat więzienia – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Uwaga!

Policja przestrzega przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa prawne. Oprócz odpowiedzialności karnej podejrzani o wywołanie takich alarmów mogą zostać pociągnięci do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.