Papież Benedykt XVI abdykuje

11 lutego 2013r. | Drukuj

Papież Benedykt XVI poinformował, że zakończy pontyfikat 28 lutego o godz. 20. Wówczas rozpocznie się okres sede vacante – powiedział w poniedziałek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

fot. fakty.interia.pl

fot. fakty.interia.pl

Nie czuję się już na siłach, by kontynuować posługę – powiedział papież po łacinie do uczestników konsystorza w sprawie kanonizacji grupy błogosławionych. Wyjaśnił, że zwołał kardynałów także po to, by podać ważną dla Kościoła wiadomość.

Dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano oświadczył, że wiadomość ta to „grom z jasnego nieba”.

Benedykt XVI ogłaszając decyzję o ustąpieniu 28 lutego przeprosił za swoje błędy i podczas konsystorza w Watykanie podziękował swym współpracownikom.

Zwracając się do kardynałów papież powiedział: „Najdrożsi bracia, dziękuję wam prosto z serca za całą miłość i pracę, jaką nieśliście, dźwigając ciężar mej posługi i proszę o wybaczenie wszystkich moich błędów”

Benedykt XVI w kwietniu skończy 86 lat. Papież dodał, że jest w pełni świadomy wagi swego gestu i decyzję podjął w poczuciu pełnej wolności.

Źródło: Polska Agencja Prasowa


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz