Gdynia: Dwa wypadki na pasach. Jeden z nich śmiertelny

01 lutego 2013r. | Drukuj

W Gdyni doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący pojazdem Citroen Berlingo 60 – letni mieszkaniec Gdyni potrącił pieszego, który przechodził na wyznaczonym przejściu. Pomimo akcji ratunkowej, 49 – letni mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń. Dzień wcześniej na tej samej ulicy potrącona została kobieta.

fot. Śmiertelne potrącenie na pasach/Policja Gdynia

fot. Śmiertelne potrącenie na pasach/Policja Gdynia

Do wypadku doszło 31.01 około godziny 6.15. Jadący ul. Wielkopolską w kierunku Centrum pojazd m-ki Citroen potrącił pieszego przechodzącego po pasach. Kierujący pojazdem 60 – letni mieszkaniec Gdyni był trzeźwy. Pieszy odniósł poważne obrażenia i pomimo udzielonej natychmiast pomocy medycznej zmarł. Na miejscu wypadku pracowali policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego oraz śledczy z technikiem kryminalistyki z gdyńskiej Komendy. Na miejscu był obecny prokurator i biegły z medycyny sądowej. Przyczynę wypadku wyjaśni śledztwo – informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

fot. Potrącenie na pasach w Gdyni 30.01.2013/Policja Gdynia

fot. Potrącenie na pasach w Gdyni 30.01.2013/Policja Gdynia

Dzień wcześniej (30.01) około godziny 8.40, również na ulicy Wielkopolskiej, 21 – letnia mieszkanka Gdyni została potrącona przez samochód, w chwili, gdy przechodziła przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Jak ustalili policjanci z drogówki, kobieta weszła na „zebrę”, gdyż jadący prawą stroną jezdni pojazd zatrzymał się aby ustąpić jej pierwszeństwa. Jadący lewym pasem 20 – letni mieszkaniec Gdyni kierujący Renault nie zatrzymał się obok stojącego już pojazdu i doszło do groźnego wypadku. Kobieta została przetransportowana do szpitala z obrażeniami ciała.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz