fot. sxc.hu

Komenda Powiatowa Policji w Pucku przestrzega przed oszustami. W przeciągu ostatniego tygodnia odnotowanych zostało 5 przypadków usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Policja w Pucku wydała w tej sprawie komunikat.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Komenda Powiatowa Policji w Pucku przestrzega osoby starsze posiadające stacjonarny telefon przed działaniem oszustów. W ostatnim czasie zanotowaliśmy kilka prób oszustw – wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Działanie przestępców w każdym przypadku jest bardzo podobne. Oszust dzwoni na numer stacjonarnego telefonu kontaktując się z osobą starszą i podając się za członka rodziny najczęściej wnuczka, syna, córkę prosi o pomoc finansową, gdyż znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, finansowej. Kiedy osoba starsza zgadza się na przekazanie bardzo często wysokiej sumy pieniędzy rzekomy członek rodziny informuję, iż nie może przyjechać po pieniądze osobiście i wskazuje kolegę, znajomego, który pieniądze ma odebrać. Oszuści jako metodę przekazania pieniędzy proponują również dokonanie przelewu instruując osoby starsze jak należy to zrobić. Przestępcy w ten właśnie sposób żerują na naiwności osób starszych i ich dobrym sercu. Kto jak nie dziadek czy babcia odmówi Pomocy wnukowi, czy wnuczce w trudnej dla nich sytuacji – pisze Komenda Powiatowa Policji w Pucku w swoim komunikacie.

Policjanci proszą o poinformowanie osób starszych o przypadkach wyłudzenia pieniędzy, aby przestrzec przed oszustami. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy prosimy potwierdzić, czy osoba podająca się za członka naszej rodziny faktycznie jest w rudnej sytuacji i potrzebuje finansowego wsparcia i przede wszystkim czy jest tą osobą, za którą się podaje. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie najbliższej jednostki policji w powiecie, w przypadku skontaktowania się potencjalnego oszusta i próbie wyłudzenia pieniędzy. – Już wczoraj rozpoczęliśmy akcję informacyjną, skierowaną do księży, ażeby n/w komunikat odczytany został podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku st. asp. Łukasz Dettlaff

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.