Komunikat policji. Ważne szczególnie dla osób starszych

25 stycznia 2013r. | Drukuj

Komenda Powiatowa Policji w Pucku przestrzega przed oszustami. W przeciągu ostatniego tygodnia odnotowanych zostało 5 przypadków usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Policja w Pucku wydała w tej sprawie komunikat.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Komenda Powiatowa Policji w Pucku przestrzega osoby starsze posiadające stacjonarny telefon przed działaniem oszustów. W ostatnim czasie zanotowaliśmy kilka prób oszustw – wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Działanie przestępców w każdym przypadku jest bardzo podobne. Oszust dzwoni na numer stacjonarnego telefonu kontaktując się z osobą starszą i podając się za członka rodziny najczęściej wnuczka, syna, córkę prosi o pomoc finansową, gdyż znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, finansowej. Kiedy osoba starsza zgadza się na przekazanie bardzo często wysokiej sumy pieniędzy rzekomy członek rodziny informuję, iż nie może przyjechać po pieniądze osobiście i wskazuje kolegę, znajomego, który pieniądze ma odebrać. Oszuści jako metodę przekazania pieniędzy proponują również dokonanie przelewu instruując osoby starsze jak należy to zrobić. Przestępcy w ten właśnie sposób żerują na naiwności osób starszych i ich dobrym sercu. Kto jak nie dziadek czy babcia odmówi Pomocy wnukowi, czy wnuczce w trudnej dla nich sytuacji – pisze Komenda Powiatowa Policji w Pucku w swoim komunikacie.

Policjanci proszą o poinformowanie osób starszych o przypadkach wyłudzenia pieniędzy, aby przestrzec przed oszustami. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy prosimy potwierdzić, czy osoba podająca się za członka naszej rodziny faktycznie jest w rudnej sytuacji i potrzebuje finansowego wsparcia i przede wszystkim czy jest tą osobą, za którą się podaje. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie najbliższej jednostki policji w powiecie, w przypadku skontaktowania się potencjalnego oszusta i próbie wyłudzenia pieniędzy. – Już wczoraj rozpoczęliśmy akcję informacyjną, skierowaną do księży, ażeby n/w komunikat odczytany został podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku st. asp. Łukasz Dettlaff


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze