Podwyżki czynszów w Słupsku do poprawki. Prezydent powołał zespół

23 stycznia 2013r. | Drukuj

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku poinformowało , że najemcy lokali użytkowych i garaży, znajdujących się w zasobie Słupska, otrzymają nowe warunki najmu, w których szczególną uwagę zwrócić należy na odstąpienie od tzw. „kosztów zarządzania lokalem”.

pgm

Fot. tvp.pl

W tej sprawie, 31 grudnia 2012 r. prezydent Słupska wydał zarządzenie nr 1350/GN/12, na podstawie którego za nieważny uznany został zapis pod nazwą: „Zwrot kosztów zarządzania lokalem”. Pozostałe opłaty eksploatacyjne, niezależne od wynajmującego, nie podlegają zmianom. Także, bez zmiany pozostaje nowo naliczona stawka czynszu, obowiązująca od 1 lutego 2013 r.

Prezydent Słupska powołał zespół do spraw ustalenia wysokości stawek czynszu najmu lokali użytkowych, garaży i innych pomieszczeń znajdujących się w zasobach miasta, pod przewodnictwem  Andrzeja Kaczmarczyka – zastępcy prezydenta. Zespół do końca stycznia ma przedstawić propozycje regulacji związanych z opłatami czynszu za lokale użytkowe i garaże. Ostateczną decyzję o wysokości stawek czynszu prezydent podejmie po zakończeniu prac zespołu i przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Pod koniec stycznia najemcy otrzymają nowe aneksy lub nowe „Porozumienia”, uwzględniające zmiany wprowadzone zarządzeniem.

Najemców, którzy podjęli już decyzję o rezygnacji z najmu urzędnicy proszą o ponowne jej rozważenie. Szczegółowe informacje można uzyskać w poszczególnych administracjach lub w biurze Zarządu Spółki, przy ul. Tuwima


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze