Nasza młodzëzna w Dworze Artusa

22 stycznia 2013r. | Drukuj

Piękny sukces odniosła młodzież związana z Banina i okolic. W V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc” zajęła w swej kategorii (licealiści) II miejsce wspólnie z zespołem z Malborka. Trzeba nadmienić, że w tej kategorii nie przyznano I miejsca.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W skład zespołu wchodzi młodzież związana z Oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie. Są to: Weronika Pryczkowska z Banina, Marta Okrój z Rębiechowa, Aleksandra Okrój z Miszewa i Błażej Plichta z Rębiechowa. Wcześniej współtworzyli oni dziecięcą grupę „Spiéwné kwiôtczi”, aktualnie występują w zespole „Młodzëzna”. Do konkursów o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej (a także międzynarodowej) przygotowuje ich świetna wokalistka i aktorka Elżbieta Cupiał z Gdyni. Pod jej fachową ręką młodzi z Banina osiągnęli już sporo sukcesów, kilkakrotnie zdobywali najwyższe laury na konkursach wojewódzkich. Byli też dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca Dzieci i Młodzieży w Koninie. Wówczas, podobnie jak i na konkursie kolęd, młodzi występowali, jako zespół „To i owo”.

W konkursie, którego uroczysta gala i koncert laureatów odbyły się w przepięknej Sali Dworu Artusa w Gdańsku, wzięli udział po raz pierwszy. Osiągnięcie takiego wyniku jest znakomitym sukcesem, tym bardziej, że laureaci przybyli do Gdańska z różnych miast, między innymi wśród solistów w tej samej kategorii najlepszy okazał się Piotr Zubek z Warszawy. Nasza młodzież również bardzo udanie wystąpiła na uroczystej gali. Została owacyjnie przyjęta przez pełną salę Dworu Artusa. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku, który także przeprowadzał eliminacje wojewódzkie.

(jd)

 Galeria

fot. nadesłane


Opublikowano w: KartuzyRegionRodnô ZemiaTrójmiasto
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz