fot. nadesłane

Piękny sukces odniosła młodzież związana z Banina i okolic. W V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc” zajęła w swej kategorii (licealiści) II miejsce wspólnie z zespołem z Malborka. Trzeba nadmienić, że w tej kategorii nie przyznano I miejsca.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

W skład zespołu wchodzi młodzież związana z Oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie. Są to: Weronika Pryczkowska z Banina, Marta Okrój z Rębiechowa, Aleksandra Okrój z Miszewa i Błażej Plichta z Rębiechowa. Wcześniej współtworzyli oni dziecięcą grupę „Spiéwné kwiôtczi”, aktualnie występują w zespole „Młodzëzna”. Do konkursów o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej (a także międzynarodowej) przygotowuje ich świetna wokalistka i aktorka Elżbieta Cupiał z Gdyni. Pod jej fachową ręką młodzi z Banina osiągnęli już sporo sukcesów, kilkakrotnie zdobywali najwyższe laury na konkursach wojewódzkich. Byli też dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca Dzieci i Młodzieży w Koninie. Wówczas, podobnie jak i na konkursie kolęd, młodzi występowali, jako zespół „To i owo”.

W konkursie, którego uroczysta gala i koncert laureatów odbyły się w przepięknej Sali Dworu Artusa w Gdańsku, wzięli udział po raz pierwszy. Osiągnięcie takiego wyniku jest znakomitym sukcesem, tym bardziej, że laureaci przybyli do Gdańska z różnych miast, między innymi wśród solistów w tej samej kategorii najlepszy okazał się Piotr Zubek z Warszawy. Nasza młodzież również bardzo udanie wystąpiła na uroczystej gali. Została owacyjnie przyjęta przez pełną salę Dworu Artusa. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku, który także przeprowadzał eliminacje wojewódzkie.

(jd)

 Galeria

fot. nadesłane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.