Domki dla gdyńskich ptaków. Zgłoś karmnik na konkurs

07 stycznia 2013r. | Drukuj

Po raz 15. Miasto Gdynia ogłasza konkurs „Zapraszamy ptaki do Gdyni” na wykonanie karmników i budek lęgowych. Każdy może wykonać swój karmik i zgłosić na konkurs. Do tej pory powstało już ponad 3400.

fot. Karmniki z XIV edycji konkursu/Dorota Nelke

fot. Karmniki z XIV edycji konkursu/Dorota Nelke

W Gdyni żyje kilka gatunków ptaków m.in. sikorki i dziuplaki, którym wycinanie starych drzew ogranicza możliwości zakładania gniazd w naturze, stąd jeden z pomysłów aby zbudować budki lęgowe. – Głównym celem konkursu jest lepsze poznanie przez gdynian gatunków ptaków żyjących w mieście oraz włączenie młodzieży w działania na rzecz ochrony przyrody – informują urzędnicy UM w Gdyni. Uczestnik może złożyć w konkursie tylko jedną pracę. Autorzy tych najlepszych, a także szkoły, których uczniowie dostarczą najwięcej prac spełniających warunki konkursu, otrzymają nagrody rzeczowe.

– Po zakończeniu konkursu budki lęgowe i karmniki są  rozdawane wszystkim chętnym pod warunkiem, że zobowiążą się zawiesić je na swoim terenie i dbać o nie – na działkach, na drzewach przy szkole czy przedszkolu, w parkach, także w lasach. Żywot budki to dwa, trzy sezony, zatem nasz konkurs to niekończąca się historia – dodają urzędnicy.

Najlepszym materiałem na nowe domki dla ptaków jest surowe drewno – podpowiadają urzędnicy – ptaki nie lubią budek ozdobnych i z materiałów uszlachetnionych przez człowieka: ze sklejki, malowanych, rzeźbionych itp.

Prace należy składać od 28 stycznia do 11 lutego 2013 r., od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 lutego 2013 r.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze