Gdynianin, który został wicepremierem w Kanadzie

03 stycznia 2013r. | Drukuj

Thomas Lukaszuk – chłopak z Gdyni, który został wicepremierem i ministrem w odległej Kanadzie. Z Polski wyjechał z rodzicami w wieku dwunastu lat.

Fot. D.Cournoyer:   Thomas Lukaszuk

Fot. D.Cournoyer: Thomas Lukaszuk

Właśnie był u rodziny w Polsce, najpierw w Trójmieście, potem w Warszawie. Tym razem przyjechał prywatnie i spotkał się tylko z bliskimi i przyjaciółmi. Thomas Lukaszuk urodził się w 1969 roku w Wejherowie, ale mieszkał z rodzicami w Gdyni. Swe rodzinne miasto opuścił w wieku 12 lat i wyemigrował z rodziną do prowincji Alberta w Kanadzie. Tam ukończył uniwersytet i zaangażował się w politykę działając w partii konserwatywnej Progressive Conservative Party of Alberta. W 2010 roku został w tej prowincji ministrem pracy, a obecnie jest wicepremierem Alberty odpowiedzialnym za energetykę.

– Czuję się bardzo związany z Pomorzem i z wielkim sentymentem tu przyjeżdżam, ale tym razem jestem prywatnie. Oficjalnie przyjadę do Polski z delegacją w marcu lub kwietniu tego roku – powiedział GK tuż przed odlotem do Kanady Thomas Lukaszuk.

44-letni Thomas Lukaszuk jest żonaty z Stacey Brotzel, dziennikarką i popularną prezenterką telewizji CTV. Jak przyznaje, lubi podróżować i grać w piłkę nożną. W Kanadzie jest bardzo popularnym politykiem, któremu media wróżą jeszcze większą karierę.

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz