Jeden element za drugim. Infobox w centrum Gdyni staje się widoczny

01 stycznia 2013r. | Drukuj

65 kontenerów tworzy szkielet powstającego w centrum Gdyni budynku Infoboxu. Również zamontowana został już wieża z tarasem widokowym, z którego podziwiać można Skwer Kościuszki i morze.

fot. Krzysztof Romański i Mateusz Skowronek/gdynia.pl

fot. Krzysztof Romański i Mateusz Skowronek/gdynia.pl

Gdynia Infobox będzie spełniał głównie funkcję informacyjną, czyli co wydarzy się w najbliższych latach w mieście. Począwszy od inwestycji na terenach poprzemysłowych – na molo Rybackim, gdzie powstanie praktycznie nowe centrum Gdyni. – W 2013 roku ruszy budowa głównej siedziby NORDEA Bank Polska i hotelu Courtyard by Marriott między Gemini a Sea Towers. Zmieni się też samo Gemini, a nieopodal powstanie Forum Kultury. Rozpoczynają się prace nad Pomorską Koleją Metropolitalną, a na terenach Gdyni-Zachód powstają nowe osiedla i infrastruktura miejska. O tym wszystkim będzie w nowoczesny i przystępny sposób informował Gdynia Infobox. Tak dzieje się na całym świecie w miastach, które rewitalizują duże obszary poprzemysłowe (tak było w Berlinie i Londynie, tak jest w Hamburgu). Tam również infoboxy tworzy się z kontenerów i Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, wpisuje się w ten swoisty architektoniczny trend – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Oprócz budowy Infoboxu rewitalizacji ma zostać poddany cały teren skweru. – Dzięki budowie Infoboxu i aranżacji terenu wokół, skwer ma szansę stać się miejscem spotkań – swego rodzaju gdyńskim rynkiem. To będzie przyjazna, zielona i nowoczesna przestrzeń, godna centrum dużego miasta. Miejsce obywatelskiej rozmowy na ważne dla miasta tematy, ale też przestrzeń, w której można usiąść na trawie, odpocząć, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy pobawić się z dziećmi. Co ważne, skwer nie straci charakteru zielonej oazy w mieście. Zieleń zostanie na nowo zaaranżowana i grać będzie tam jedną z głównych ról. Lepszą ekspozycję, właściwą wielkiej postaci, mieć będzie pomnik patrona miejsca – Stefana Żeromskiego – zapowiadają urzędnicy UM w Gdyni.

W miejscu powstającego Infoboxu za parę lat nie wykluczone, że zastąpi go np. kamienica. Budynek z kontenerów nie jest docelową zabudową tego miejsca. W razie potrzeby można go przenieść i użyć do innych celów. Obecnie jednak w skład całej inwestycji wchodzi 22-metrowa wieża widokowa, kawiarnia, centrum aktywności kulturalnej, mała architektura, nowa wiata przystankowa, imponująca aranżacja zieleni, iluminacja, ale też miejsca parkingowe czy toalety miejskie.

Galeria

fot. Krzysztof Romański i Mateusz Skowronek/gdynia.pl


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz