Mikołaje na rowerach. Parada ulicami Trójmiasta

28 grudnia 2012r. | Drukuj

Wszystkie drogi prowadzą Mikołajów do Gdyni. Najpierw zjechały ich setki na motocyklach, teraz przesiądą się na rower. Parada w niedzielę 30 grudnia.

mat. prasowe

mat. prasowe

O godz. 12.00 mikołaje wyruszą na jednośladach sprzed ERGO Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Finał parady przy muszli koncertowej obok Teatru Muzycznego w Gdyni. – „Mikołaje na Rowerach” to nowa propozycja Rowerowej Gdyni, Gdańskiej Kampanii Rowerowej i Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów. Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną przez organizatorów trasę, zostanie nagrodzony kompletem profesjonalnego oświetlenia rowerowego. Poprawi ono widoczność rowerzystów na ulicach i ich bezpieczeństwo na drodze – tłumaczą urzędnicy UM w Gdyni. Jazda na rowerze po mieście jest w Trójmieście coraz modniejsza także zimą. Mijają czasy, gdy poruszanie się po mieście w zimie oznaczało przymus stania na przystanku i ciasnej atmosfery w środkach komunikacji publicznej. Rowerzystki i rowerzyści Trójmiasta już od dawna wiedzą, ze na rowerze zawsze mają miejsce siedzące, nie zmarnują czasu w korku i zaparkują najbliżej celu bez dodatkowych opłat – zachęcają uczestnicy Stowarzyszenia „Rowerowa Gdynia”

Oprócz uczestnictwa w paradzie można wesprzeć akcję „Przekaż rower w dobre ręce”. Organizatorzy proszą sympatyków o podzielenie się niepotrzebnymi rowerami. Dziesięć osób korzystać będzie z nich codziennie przez rok. Rowerzyści będą także raz w miesiącu opisywać swoje historie. Celem akcji jest oswajanie z nowymi przyzwyczajeniami wszystkich mieszkańców Trójmiasta bez względu na wiek, płeć czy zawód.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz