Samorządowych wyborów ciąg dalszy

10 grudnia 2010r. | Drukuj

Maciej Kobyliński został dziś zaprzysiężony na prezydenta Słupska, a Wojciech Fułek, pokonany w wyborach na prezydenta Sopotu, został  przewodniczącym sopockiej Rady Miasta.

Fot. GK: Maciej Kobyliński

W słupskim ratuszu Maciej Kobyliński został zaprzysiężony dziś na prezydenta Słupska. To jego trzecia kadencja z rzędu i czwarta w karierze samorządowca.  Prezydent nadal nie wybrał wiceprezydentów. W Radzie Miasta Macieja Kobylińskiego (jego komitet ma 4 radnych) najprawdopodobniej będzie popierać PO i lewica, a Fułka poparło dziś… PiS. W pierwszej turze wyborów przewodniczącego Rady Wojciecha Fułka poparło  siedmiu radnych, a kandydata PO i Samorządności – Wieczesława Augustyniaka – ośmiu, zaś kandydata PiS Piotra Melera – czterech. W drugiej turze nie głosowano już na Melera i PiS oddało głosy Fułkowi. Kandydat PiS został z kolei wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

W Słupsku  przewodniczącym RM został ponownie  Zdzisław Sołowin z PO, gdyż ta partia zdobyła najwięcej mandatów (8). Wiceprzewodniczącym został Andrzej Watemborski z komitetu Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz