800 metrów za 100 milionów złotych. Droga Zielona otwarta

19 grudnia 2012r. | Drukuj

W Gdańsku otwarto nową dwupasmową drogę, która  łączy al. Grunwaldzką z ul. Gospody. Ponad 800 metrowy odcinek drogi znacznie ułatwi dojazd do hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Sopotu i Gdańska.

Fot. gdansk.pl

Fot. gdansk.pl

Drogę budowały wspólnie Gdańsk i Sopot, dzieląc  60:40 procent kosztów inwestycji. Na 800-metrowym dwupasmowym odcinku łączącym ul. Grunwaldzką z ul. Gospody powstały trzy tunele pod torami kolejowymi – drogowe i pieszo-rowerowe. Konieczna była też przebudowa skrzyżowanie al. Grunwaldzkiej z ul. Czyżewskiego oraz wlot ul. Rybackiej do ul. Budowa trwała prawie dwa lata i kosztowała aż 102 mln zł. Połowę tej kwoty stanowiła dotacja unijna.  Nowa droga znacznie ułatwi dojazd do hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena, położonej na granicy Sopotu i Gdańska. Pomoże też w sprawniejszej komunikacji pomiędzy osiedlami na górnym i dolnym tarasie. Sopot będzie się starał, aby pozyskać finansowanie na połączenie Drogi Zielonej z ul. Spacerową i obwodnicą Trójmiasta, co oznacza budowę tunelu pod wzgórzem Pachołek w Oliwie. Samorządowcy planują też budowę ulicy łączącej Ergo Arenę z al. Hallera w Gdańsku.


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz