fot. Gryf Wejherowo

Prezes Gryfa Wejherowo zapowiedział wycofanie się drużyny z drugiej ligi zachodniej. Powodem jest brak środków finansowych ze strony włodarzy Wejherowa.

fot. Gryf Wejherowo
fot. Gryf Wejherowo

– Stało się to, czego nie spodziewaliśmy się od Władz Miasta i radnych Wolę Wejherowo, którzy kilka tygodni temu na sesji Rady Miasta obiecali, że pieniądze przekażą – komentuje Rafał Szlas, prezes Gryfa Orlex Wejherowo. Niestety Zarząd Klubu jest zmuszony by wycofać pierwszy zespół Gryfa z rozgrywek II ligi. Po historycznym awansie i wielkich sukcesach w Pucharze Polski wejherowski Gryf od sierpnia grać będzie w IV lidze, gdyż takie są przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej – informuje Gryf Wejherowo – Na 18 drużyn w II lidze zachodniej tylko Gryf Orlex Wejherowo nie otrzymuje dotacji z Urzędu Miasta. Wejherowska drużyna piłkarska aby utrzymać się w II lidze potrzebowałaby od miasta dofinansowania w kwocie 600 tysięcy złotych.

1 KOMENTARZ

  1. Wycofanie Gryfu Wejherowo, z rozgrywek II ligi, chluby miastu nie przyniesie. Po wielu sukcesach, tego kaszubskiego klubu, będzie to świadczyło o nieudolności władz miasta. Myślę jednak, że do tego nie dojdzie, bo najlepszą promocją miasta Wejherowa jest klub sportowy i głośno o nim w całej Polsce. Kiedy brakuje pieniędzy, NIE POWINNO ZABRAKNĄĆ LOKALNEGO PATRIOTYZMU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.