Drużyna piłkarska z Wejherowa nie otrzymała dofinansowania od miasta

19 grudnia 2012r. | Drukuj

Prezes Gryfa Wejherowo zapowiedział wycofanie się drużyny z drugiej ligi zachodniej. Powodem jest brak środków finansowych ze strony włodarzy Wejherowa.

fot. Gryf Wejherowo

fot. Gryf Wejherowo

– Stało się to, czego nie spodziewaliśmy się od Władz Miasta i radnych Wolę Wejherowo, którzy kilka tygodni temu na sesji Rady Miasta obiecali, że pieniądze przekażą – komentuje Rafał Szlas, prezes Gryfa Orlex Wejherowo. Niestety Zarząd Klubu jest zmuszony by wycofać pierwszy zespół Gryfa z rozgrywek II ligi. Po historycznym awansie i wielkich sukcesach w Pucharze Polski wejherowski Gryf od sierpnia grać będzie w IV lidze, gdyż takie są przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej – informuje Gryf Wejherowo – Na 18 drużyn w II lidze zachodniej tylko Gryf Orlex Wejherowo nie otrzymuje dotacji z Urzędu Miasta. Wejherowska drużyna piłkarska aby utrzymać się w II lidze potrzebowałaby od miasta dofinansowania w kwocie 600 tysięcy złotych.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Żega pisze:

    Wycofanie Gryfu Wejherowo, z rozgrywek II ligi, chluby miastu nie przyniesie. Po wielu sukcesach, tego kaszubskiego klubu, będzie to świadczyło o nieudolności władz miasta. Myślę jednak, że do tego nie dojdzie, bo najlepszą promocją miasta Wejherowa jest klub sportowy i głośno o nim w całej Polsce. Kiedy brakuje pieniędzy, NIE POWINNO ZABRAKNĄĆ LOKALNEGO PATRIOTYZMU.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze