Bezdomny napadł na sklep. Dźgnął nożem ekspedientkę

17 grudnia 2012r. | Drukuj

 

Bezdomny 24-latek napadł na wiejski sklep w gminie Szemud i kilkakrotnie dźgnął nożem ekspedientkę. Potem ukradł pieniądze, papierosy i samochód sprzedawczyni. Policja zatrzymała go w obławie.

Fot. Policja

Fot. Policja

W czwartek wieczorem policja została powiadomiona o zdarzeniu, w którym napastnik dokonał rozboju, a następnie usiłował zabić 45-letnią pracownicę sklepu.  Bezdomny mężczyzna grożąc nożem zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy z kasy sklepowej, papierosów oraz kluczyków od prywatnego samochodu. Następnie zaatakował 45-letnią kobietę zadając jej kilka ciosów nożem. Chwilę po tym sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.  Policjanci z psami tropiącymi poszukiwali go przez dwa dni na terenie miejscowości Kamień i Kowalewo. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wreszcie znaleźli 24-latka ukrywającego się w jednym z domów letniskowych. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli zrabowane w sklepie rzeczy. Kradziony samochód funkcjonariusze odnaleźli w Gdyni. Mężczyźnie postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa oraz rozboju . Bezdomny, który pochodzi z Gdyni, decyzją Sądu Rejonowego w Wejherowie został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi dożywocie.

 


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz