Głosuj na iluminacje polskich miast. Może na Gdynię?

18 grudnia 2012r. | Drukuj

W zeszłym roku Gdynia zajęła pierwsze miejsce w woj. pomorskim, a piąte w Polsce. W tym roku odbywa się czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się” na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. Miasto Gdynia również bierze udział i w tym roku.

fot. świąteczna iluminacja - Gdynia/UM Gdyni

fot. świąteczna iluminacja – Gdynia/UM Gdyni

Zwycięzca plebiscytu zostanie wybrany spośród miast, które w danym województwie zdobędą najwięcej głosów. Na 16 finalistów głosować będzie można od 27 grudnia 2012 r. do 7 stycznia 2013 r. Nagroda główną jest zestaw sprzętu AGD, który zostanie przekazany wybranej przez miasto placówce. – Tradycyjnie świąteczna iluminacja w Gdyni rozbłysła w mikołajki – 6 grudnia. Ulicę Świętojańską, najbardziej reprezentacyjną w mieście, a także ul. 10 Lutego ozdabiają charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta) w kolorze białym i niebieskim. Choć te żaglówki są od lat znanym, świątecznym motywem, to jednak jest to tegoroczne zamówienie – stare instalacje już się zużyły i psuły. Zmieniła się też ich kolorystyka – informują urzędnicy UM w Gdyni.

– Oświetlone są także korony drzew wzdłuż ul. Świętojańskiej – na niebiesko, a wzdłuż ul. Starowiejskiej świecą kolorem białym. Podobnie jak w ubiegłym roku świetlna iluminacja pojawiła się na fontannie na Skwerze Kościuszki. Pobliskie latarnie otrzymały specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka, a ledowe „węże” oplotły konary i pnie okolicznych drzew. Jest to w istocie zimowy salon Gdyni. Nowością jest dekoracja 17-metrowej, żywej choinki przy gdyńskim magistracie. Ozdabiają ją ledowe światełka, sznury świetlne i ozdoby  w kształcie sopli lodu i kryształków, które pięknie odbijają światło. Dodatkowo wokół drzewka ustawiono zewnętrzne oprawy oświetleniowe, które nadają choince niebieską poświatę.

To jednak nie koniec. Po raz pierwszy świątecznie został udekorowany Plac Kaszubski. Tu stoi 6-metrowa sztuczna choinka w kształcie stożka, bardzo efektownie oświetlona, a cały plac w rejonie „ławeczki Kaszubów” znajduje się pod świetlnym baldachimem. Ledowe światełka i „węże” uzupełniają niebieskie gwiazdy. Podczas pierwszego etapu wojewódzkiego głosować można na fan page’u konkursowym do 26 grudnia. Na Gdynię swój głos można oddać tutaj

Galeria

fot. gdynia.pl


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz