Otwarcie sezonu narciarskiego na Kaszubach. Wieżyca czeka

15 grudnia 2012r. | Drukuj

W niedzielę 16 grudnia o na stoku narciarskim Koszałkowo w Wieżycy odbędzie się pierwsze na Pomorzu oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego 2012-2013.

Fot. wiezyca.pl

Fot. wiezyca.pl

Otwarcie sezonu odbędzie się na stoku narciarskim Koszałkowo o godzinie 12:00.  Będą pierwsi narciarze i oficjele, m.in.  Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, który zainauguruje sezon na Kaszubach.
– Wzorem zimowej stolicy Polski – Zakopanego otworzymy nasz region na zimowe szaleństwo – mówią organizatorzy imprezy.
Koszałkowo jest najstarszym na Pomorzu czynnym nieprzerwanie ośrodkiem narciarskim, założonym w 1970 roku. Od tej pory stało się dla miłośników białego szaleństwa celem zimowych eskapad. Początkowo wyposażone tylko w dwa wyciągi zaczepowe od razu zdobyło serca zimowych turystów.

Fot. wieżyca.pl

Fot. wieżyca.pl

Koszałkowo  jest miejscem weekendowych wyjazdów rodzinnych w zimie. Wielu z czynnych narciarzy i miłośników dobrej zabawy na śniegu stawiało swoje pierwsze narciarskie kroki właśnie tam. Koszałkowo jest już znanym ośrodkiem narciarskim na Kaszubach i gości turystów nie tylko z własnego województwa, ale także z województw ościennych. Ceny: 1 zjazd 2 zł w weekend oraz 1,50 zł w dni powszednie.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. waldi lebork pisze:

    witam z niecierpliwością czekaliśmy wszyscy na otarcie stoków . zachecam wszystkich do przyjazdu na sporty zimowe do koszałkowa. jestem tu czesto w zime z rodzina polecam gorąco!! zamiast do marketów wypoczywajmy naszych malych gorach. pozdrawiam leborczan ktorych jest tu duzo w weekend

Dodaj komentarz