Przygody w lesie na skraju Rumi, czyli II Zimowy Rajd Fabularyzowany

06 grudnia 2012r. | Drukuj

Fifi Niezapominajka i jej przygody będą myślą przewodnią drugiego Zimowego Rajdu Fabularyzowanego organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij” z Rumi. W każdym organizowanym przez Stowarzyszenie Rajdzie dzieci uczą się przez zabawę i tak też będzie tym razem.

fot. Logo Rajdu/ Izabella Sosnowska

8 grudnia grupa dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z organizatorami i opiekunami wyruszy do lasu w poszukiwaniu przygód i zabawy. – Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w różne postaci ze znanych dzieciom bajek – w tym roku będzie to świat bohaterki kreskówki – Fifi Niezapominajki – informuje Paulina Zych, współorganizatorka Rajdu – Grupę prowadzi Młodzieżowy Organizator Turystyki PTTK, który wciela się w rolę przyjaciela Fifi Niezapominajki – Trzmielika. W animowanym serialu Fifi Niezapominajka i jej przyjaciele Prymulka, Fiołeczka i Trzmielik przeżywają wiele różnych przygód, a osa Żądełko i będący pod jego wpływem dobroduszny Ślimaczek próbują im uprzykrzyć czas. Fifi jest główną postacią Rajdu wokół, której organizatorzy stworzyli scenariusz wyprawy.

– Pomimo jednego scenariusza zawsze przewiduje się różne rozwiązania występujących na trasie problemów, co powoduje, iż w rzeczywistości każda grupa odgrywa nieco inny scenariusz – dodaje Paulina Zych. Rajd rozpocznie się na pętli autobusu 86, Dębogórze Wybudowanie, a zakończy się na Wild West Ranch również przy pętli autobusu 86. Rodzice w trakcie Rajdu mogą towarzyszyć swoim pociechom, jednak jak podkreślają organizatorzy, dyskretnie.

Rajd ma na celu m.in. uwrażliwić dzieci na dbanie o środowisko przyrodnicze, pozwolić poznać różne sposoby przygotowywania się do zimy stosowane przez zwierzęta i rośliny, doskonalić umiejętności odnajdywania się w terenie i korzystania z mapy czy rozwijania poczucia odpowiedzialności za własne oraz grupowe decyzje. Podczas Rajdu – przewidziane jest również spotkanie z Mikołajem. Organizator zapewnia drobny poczęstunek i pamiątki dla każdego uczestnika – wymienia Zych.

Rajd przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij”, przy współpracy grupy instruktorów SKKT Włóczykij – wszyscy pracują na zasadzie wolontariatu, poświęcają swój czas, energię i pieniądze, by całkowicie bezinteresownie przygotować zabawę edukacyjną dla dzieci.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz