Tragiczny wypadek w Lipuszu

28 września 2010r. | Drukuj

Jedna osoba nie żyje, a co najmniej 7 jest rannych w wyniku wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lipuszu w powiecie kościerskim. Pociąg osobowy relacji Chojnice – Kościerzyna zderzył się z ciężarówką wiozącą cement.

Na miejscu zginął maszynista szynobusu, ranni są także pasażerowie pociągu i kierowca tira. W akcji ratowniczej bierze udział policja i straż pożarna . Droga  Korne – Chojnice jest zablokowana.

Wypadek w Lipuszu. / fot. koscierzyna.com.pl

– Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze numer 235. Prawdopodobnie zawinił kierowca tira – mówi kpt. Wiesław Kiedrowicz ze Straży Pożarnej w Kościerzynie. Droga jest całkowicie zablokowana.

Policja zorganizowała objazdy. Doga będzie zablokowana przez kilka godzin. W Lipuszu znajduje się regionalny węzeł kolejowy, który także jest wyłączony z ruchu. Służby ratownicze muszą usunąć z torów wykolejony szyno bus.


Opublikowano w: ChojniceKościerzynaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz