Prezydent B. Komorowski i senator K. Kleina na Łotwie

23 listopada 2012r. | Drukuj

– Naszą bronią w walce o kształt nowego unijnego budżetu jest solidarność – powiedział dziś prezydent Bronisław Komorowski, który przebywa z oficjalną wizytą na Łotwie.  Członkiem delegacji jest pomorski senator Kazimierz Kleina (PO).

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Przed południem polski prezydent spotkał się z prezydentem Andrisem Berzinsem. Na wspólnej konferencji prasowej powiedział, że podziękował prezydentowi Łotwy za „absolutnie wspólny front” w trudnej batalii o kształt nowej unijnej perspektywy budżetowej.

Bronisław Komorowski wyraził satysfakcję, że w ramach grupy przyjaciół spójności Polska i Łotwa walczą razem. Jak mówił, dla naszych państw unijny fundusz spójności stanowi nie tylko źródło pieniędzy na projekty integrujące Europę, ale także źródło finansowania inwestycji koniecznych dla podtrzymania wzrostu gospodarczego.

Fot Kancelaria Prezydenta RP

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że każde z państw UE ma trochę inne potrzeby, jeśli chodzi o kształt nowego budżetu. – My walczymy o swoje. Naszą bronią jest solidarność w tej walce zarówno na gruncie polityki polskiej jak i relacji z innymi krajami, także z Łotwą – powiedział.

– Naszą delegację przyjęto tu bardzo ciepło, spotykamy się z wielkim zainteresowaniem mediów. Rano prezydenci wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wolności w Rydze. Później Bronisław Komorowski spotkał się z przewodniczącą Saeimy czyli Sejmu – Solvitą Aboltiną – mówi senator Kazimierz Kleina przewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, który na zaproszenie Prezydenta RP udał się z delegacją na Łotwę.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

W piątek po południu obaj prezydenci wzięli udział w zamknięciu polsko-łotewskiego forum ekonomicznego.  Polska delegacja odwiedziła też Uniwersytet Łotewski i Muzeum Okupacji Łotwy 1940-1991.  W sobotę w polskiej ambasadzie w Rydze Bronisław Komorowski spotka się z przedstawicielami Rady Konsultacyjnej ds. Polonii. Prezydent RP wraz z małżonką i delegacją składa trzydniową wizytę na Łotwie na zaproszenie prezydenta Berzinsa.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!
7 PBOT na Targach Pracy w Gdyni

Najnowsze komentarze