Przedmioty codziennego użytku… A jednak inne

22 listopada 2012r. | Drukuj

Przedmioty codziennego użytku wbrew pozorom nie zawsze są przystosowane dla wszystkich. Podczas wystawy na I urodziny Centrum Designu Gdynia projektanci zaproponują rozwiązania stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach – bez względu na wiek i sprawność psychofizyczną.

fot. zakrętka butelki PET,projektantki Beata Łupińska, Kamila Brzezińśka/mat. prasowe

23 listopada br. odbędą się pierwsze urodziny Centrum Designu Gdynia, połączone z wernisażem wystawy RZECZY sprawne pod kuratorstwem prof. Marka Adamczewskiego. Wystawa pokazuje przedmioty codziennego użytku, takie jak zegarek, talerz, rower czy krzesło, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie. Posiadają jednak ważne cechy, które sprawiają, że użytkowanie ich przez osoby starsze i z dysfunkcjami jest łatwe i pozwala im normalnie funkcjonować. Wszystkie przedmioty zaprojektowano zgodnie z zasadami design for all, czyli projektowania uniwersalnego.

fot. nosidło, projektant Przemysław Kamiński/mat. prasowe

Według tej filozofii, przedmioty powinny być projektowane w taki sposób, aby mógłby być używane przez osoby o zróżnicowanych potrzebach w możliwie szerokim zakresie, bez potrzeby adaptacji. To produkty, które zostały zaprojektowane dla prawdziwych ludzi a nie statystycznych odbiorców. – informują organizatorzy. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program wykładów i warsztatów.

fot. szafka Mobile, projektant Michał Kracik/materiały prasowe

Wystawa organizowana jest przez Centrum Designu Gdynia w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Otwarta będzie od 24 listopada br. do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godzinach 10-18.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze