Lekcje na temat Unii Europejskiej. Zorganizuj je u siebie

23 listopada 2012r. | Drukuj

Wiedzę na temat Unii Europejskiej przekazują w mediach, na spotkaniach, szkoleniach, a także w szkołach. Dzieci dowiadują się rzeczy istotnych w ciekawy dla nich sposób. W województwie pomorskim konsultanci ds. funduszy europejskich wyręczają nauczycieli organizując lekcje europejskie.

fot. Lekcje europejskie w powiecie wejherowskim/mat. prasowe

Zajęcia w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich prowadzą konsultanci punktów informacyjnych. – Lekcje są okazją do przekazania uczniom istotnych informacji na temat Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich w Polsce, w latach 2007 – 2013  – informuje Aleksandra Piotrowska z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wejherowie.

W powiecie wejherowskim zajęcia prowadzą konsultanci z Punktu Informacyjnego z Wejherowie. – Lekcje europejskie składają się z dwóch części. Pierwsza część polega na przeprowadzeniu przez konsultanta wykładu z elementami kolorowej prezentacji i ma za zadanie przekazać dzieciom podstawowe pojęcia z zakresu Unii Europejskiej. Druga część lekcji ma na celu utrwalenie wcześniej przekazanej wiedzy poprzez interaktywne zabawy, np. konkursy, quizy – informuje Piotrowska.

fot. materiały biurowe

W powiecie wejherowskim zajęcia odbyły się już w czterech szkołach. Dzieci nie nudziły się podczas lekcji, a często aktywnie w nich uczestniczyły. – Dotychczas lekcje przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie, w Szkole Podstawowej w Redzie, w Szkole Podstawowej w Linii oraz w Szkole Podstawowej w Kębłowie – dodaje Piotrowska. – Dzieci są zawsze zadowolone, zadają mnóstwo pytań, ale i o dziwo posiadają jak na swój wiek sporą wiedzę z danego tematu. Oczywiście rozdajemy również nagrody  na koniec lekcji.

Prowadzone zajęcia na temat Unii Europejskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. – Do końca tego roku mamy już zajęte terminy, ale szkoły mogą dzwonić do naszego Punktu po Nowym Roku i umawiać się na kolejne – zachęca Aleksandra Piotrowska.

fot. materiały prasowe

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wejherowie zajmuje się przede wszystkim przekazywaniem informacji na temat funduszy Europejskich. Poza stacjonarnym biurem, bierze udział w akcji „mobilny punkt”. Konsultanci urzędują w urzędach gmin oraz miast  powiatu wejherowskiego udzielając bezpłatnych informacji. Ponadto wejherowski Punkt Informacji Funduszy Europejskich uczestniczy w różnych akcjach, jak: Targi Pracy, Dzień Przedsiębiorczości, Festyny itp.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz