Uprawiał marihuanę w domu. Był poszukiwany

19 listopada 2012r. | Drukuj

W mieszkaniu poszukiwanego słupszczanina policja znalazła uprawę konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 50 sadzonek tej rośliny, a także urządzenia i sprzęt służący do jej uprawy.

Fot. Policja

Do policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczością narkotykową dotarła informacja, o tym że w jednym z mieszkań w centrum Słupska może ukrywać się poszukiwany do odbycia kary więzienia 30-letni mieszkaniec tego miasta. Jak sprawdzili funkcjonariusze, mężczyzna miał wcześniej związek z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu oprócz poszukiwanego, śledczy zatrzymali dwóch innych mężczyzn w wieku 34 i 35 lat.  Podczas przeszukania kryminalni znaleźli uprawę  blisko 50 donic z sadzonkami  krzewów konopi indyjskich. Zabezpieczona plantacja, znajdowała się w wynajmowanym przez zatrzymanych mieszkaniu. Nielegalna hodowla wyposażona była także w nawiewy powietrza, oświetlenie i odżywki dla roślin. Jak szacują policjanci,  zlikwidowana linia produkcyjna mogła  działać od kilku tygodni, a zastane tam rośliny były we wstępnych fazach wzrostu. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na około 30 tysięcy złotych.

Zebrane w tej sprawie dowody  pozwoliły przedstawić zarzuty poszukiwanemu mężczyźnie.  Za nielegalną uprawę grozi mu teraz kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia .


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze