Wykopali uzbrojoną wyrzutnię granatów. Była pod chodnikiem

17 listopada 2012r. | Drukuj

Pancerfausta z okresu II wojny światowej znaleźli robotnicy podczas prac ziemnych w Gdańsku. Uzbrojona w pocisk wyrzutnia znajdowała się metr pod chodnikiem na Podwalu Grodzkim. Niewybuch zabrali saperzy. 

Fot. Archiwum GK

Robotnicy, kładzący kable w centrum Gdańska natrafili dziś rano na dobrze zachowaną niemiecką broń z okresu II wojny światowej. Wyrzutnię granatów typu panzerfaust znaleźli na głębokości ok. metra pod ziemią, bezpośrednio pod chodnikiem wzdłuż Podwala Grodzkiego. Na miejsce przybyła policja i pirotechnicy, którzy uznali broń za niebezpieczną. Jednak na saperów z Elbląga trzeba było czekać kilka godzin, bo w tym czasie zmagali się z usuwaniem niewybuchów na budowie przy ul. Zawodników – także w Gdańsku. W południe żołnierze zabrali oba niewybuchy.

Fot. Wikipedia

Panzerfaust to słynny niemiecki granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, używany podczas II wojny światowej. Od 1942 roku używał go Wehrmacht. Powstało pięć modeli tej broni, a najnowocześniejsza z nich mogła wystrzeliwać granaty na odległość 150 metrów.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz