382 bezdomnych może znaleźć ciepły kąt

06 listopada 2012r. | Drukuj

Na terenie Gdyni jest kilka placówek dla osób bezdomnych, w których zimą bezdomne osoby będą mogły przyjść i przeczekać mroźne noce.

fot. sxc.hu

W Gdyni działa pięć placówek dla bezdomnych, w których schronienie może znaleźć 235 osób. Poza tym MOPS podpisał umowę z 10 schroniskami na terenie Trójmiasta i poza nim, co pozwoliło zwiększyć łączną liczbę miejsc do 382. – Jest to minimalna liczba miejsc udostępnionych. W razie konieczności, zostanie uruchomionych więcej. – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Zespół ds. Bezdomnych MOPS-u w Gdyni zajmuje się osobami bezdomnymi z terenów Gdyni. Osoby, które się tam zgłoszą, otrzymają kompleksową pomoc m.in.: schronienie, posiłek, zasiłek celowy, porady prawnika. Będą miały także możliwość uczestnictwa w programach dających szansę wyjścia z bezdomności. Zespoł mieści się na ul. Działowskiego 11, w razie potrzebu skontaktowac można się pod numerem tel.  58 662 00 11 , e-mail: [email protected]).

Mieszkańcy mogą zgłaszać obecność osób bezdomnych potrzebujących pomocy nie tylko Zespołowi ds. Bezdomnych. Sygnały przyjmują również: Centrum Powiadamiania Ratunkowego (tel.  58 660 22 03  i  58 662 22 04  – całodobowo) i Straż Miejska (tel.  986 – całodobowo). Zwłaszcza w przypadku zauważenia obecności osób bezdomnych w miejscach, które zagrażają ich życiu i zdrowiu (w opuszczonych budynkach, kanałach, w pergolach śmietnikowych itp.) – zwłaszcza podczas mrozów – należy jak najszybciej powiadomić o tym fakcie służby miejskie!


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz