Rumia: Kolejna sesja w sprawie podatków

06 listopada 2012r. | Drukuj

Wysokość podatków w Rumi jednak nie do końca jest znana. Po raz drugi rumscy radni głosować będą za uchwałą w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Na ostatniej sesji przegłosowano za nie podnoszeniem stawek podatku na terenie gminy. W ten sposób głosowała opozycja i dwóch radnych z PO. Jak będzie tym razem?

fot. wikipedia.pl

Na ostatniej 27 Sesji Rady Miejskiej radni opozycji oraz dwóch radnych Platformy Obywatelskiej Ariel Sinicki i Michał Pasieczny zagłosowali za nie podnoszeniem podatków od nieruchomości, tym samym łamiąc dyscyplinę klubową. Po niespełna dwóch tygodniach radni zbiorą się i ponownie przedłożą uchwałę do głosowania. Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Tadeusz Piątkowski uzasadnia podwyższenie stawek – W związku z otrzymaniem dofinansowania z tzw. „schetynówek” na budowę ulicy Podgórnej, koniecznością kontynuowania inwestycji termomodernizacji Gimnazjum nr 2 i ABK, kontynuowania inwestycji drogowych w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych oraz uruchomieniem nowej linii autobusowej na ulicy Towarowej konieczne jest uzyskanie wyższych wpływów do budżetu gminy.

2 sierpnia b.r. Minister Finansów ogłosił górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych, które wynikają z 4% inflacji. Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak proponuje podwyższenie stawek podatku zgodnie z określonymi przez Ministra Finansów. 28 Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 6 listopada o godz. 18.00. Obrady będą poświęcone dwóm projektom uchwał: w sprawie wspomnianego określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz w sprawie programy współpracy Gminy Miejskiej Rumia z organizacjami pozarządowymi w roku 2013. Wcześniej, o godz. 17 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Finansowo – Budżetowej RMR  oraz Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Przestrzennego RMR.

Czytaj>> Podatki w Rumi nie wzrosną


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. SANDRA pisze:

    Nic nowego.Podwyżki,podwyżki,podwyżki.Natomiast gdzie pieniądze leżą naszych decydentów nie ma…Zamiast podwyżek należy wprowadzić kary za niesprzątanie odchodów po psach,za to,że psy biegają bez kagańcy..Mandaty choćby najniższe-ot co!!!A nie zabierać jeszcze te grosze,które zostały…Egzekwować sprzątanie,karać za niesprzątanie..Tylko trzeba chcieć,a nie iść na łatwiznę!!!A miasto brudne aż wstyd!!!

Dodaj komentarz