Będzie nowa murawa na PGE Arenie Gdańsk

06 listopada 2012r. | Drukuj

14 listopada na PGE Arenie Gdańsk zostanie rozegrane piłkarskie spotkanie Polski z Urugwajem, na szczęście na nowej murawie. 

pgearena.gdansk.pl

Wymiana murawy już się rozpoczęła. Cały proces ma trwać 2-3 dni. Boisko musi być gotowe najpóźniej 13 listopada ponieważ wtedy na PGE Arenie Gdańsk odbędą się oficjalne treningi Urugwaju i Polski.

Do stanu nawierzchni na tym boisku od dawna było dużo zastrzeżeń. Według prezesa spółki Arena Gdańsk Operator, Borysa Hymczaka, wpływ na stan murawy ma pogoda i jakość angielskiej trawy.

Listopad to bardzo dobry czas na takie działania jak wymiana murawy. Trawa na pewno się z łatwością ukorzeni. Przy okazji będzie również poprawiony drenaż. Nowa nawierzchnia będzie służyć piłkarzom również na wiosnę.

Najpierw planowano naprawienie murawy i odpowiednie jej przygotowanie. Ale ze względu na zbliżający się mecz Polska – Urugwaj oraz bardzo zły stan nawierzchni zdecydowano się na jej całkowitą wymianę już teraz.

Koszt całej inwestycji to 100 tysięcy euro.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz