Zmarł Wowo Bielicki. Miał 82 lata

25 października 2012r. | Drukuj

Nie żyje Wowo Bielicki – reżyser, scenarzysta i aktor. Bielicki był współtwórcą legendarnego studenckiego kabaretu „Bim Bom”, który działał w Gdańsku w latach 1954-1960.

Fot. TVP: Wowo Bielicki na planie filmu

Włodzimierz „Wowo” Bielicki zmarł wczoraj w stolicy w wieku 82 lat.  Urodził się 16 stycznia 1932 roku w Warszawie. Był reżyserem, scenarzystą, aktorem. Absolwentem malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był współtwórcą studenckiego teatru „Bim Bom” działającego w Gdańsku w latach 1954-60. W latach 1961-1970 był  autorem scenografii do blisko 30. spektakli Teatru Telewizji.   Od lat sześćdziesiątych do dziewięćdziesiątych pracował jako aktor i scenograf, m.in.  w obsadzie polskich filmów. Zagrał w filmach mi.in. Janusza Morgensterna czy Zbigniewa Kamińskiego. Po roku 1981 pracował w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w latach 1998-2000 był dyrektorem tego teatru.   Wiele podróżował.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz