Pierwsza taka przychodnia

23 października 2012r. | Drukuj

Pierwsza w Polsce filia Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej została otwarta w Gdyni przy ulicy Olimpijskiej 5. Przychodnia ta jest jedyną placówką na Pomorzu powołaną do świadczenia  kompleksowych usług dla sportowców, nie tylko tych z naszego regionu, ale również z całej Polski.

Wnętrze przychodni – gabinet lekarski nr 3/fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

W pierwszej kolejności działalność gdyńskiej przychodni skupi się na wdrażaniu programu profilaktyczno-edukacyjnego skierowanego do młodych mieszkańców Gdyni uprawiających sport, jak również do ich opiekunów i trenerów. Jednym z jego elementów jest cykl wykładów, których tematem przewodnim jest promocja zdrowego trybu życia. Środki na realizację tego programu pochodzą z budżetu miasta Gdyni. – informuje UM w Gdyni

W I połowie 2013 r. COMS zamierza ubiegać się o środki z NFZ, by świadczyć usługi dla wszystkich ubezpieczonych do 23 lat –  uprawiających sport. W kolejnym etapie przychodnia obejmie również opieką reprezentantów kadry narodowej i olimpijskiej. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu państwa.

Z obiektów GOSiR-u korzysta ok. 800 uczniów podstawówek, gimnazjów i młodzież. Powstała przychodnia pozwoli zapewnić im opiekę medyczną oraz  profesjonalną, na najwyższym poziomie profilaktykę. Modernizację obiektu przychodni i wyposażenia sfinansowała gmina Gdynia, a sprzęt medyczny kupił COMS.

Symbolicznego otwarcia obiektu dokonał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z dyrektorem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej – dr Hubertem Krysztofiakiem. Uroczystość zaszczycił też obecnością sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego,  były olimpijczyk w szermierce – Adam Krzesiński.

Galeria

fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz