Utrudnienia w przejazdach SKM

16 października 2012r. | Drukuj

W dniach od 16 do 30 października, w związku z pracami modernizacyjnymi na dwóch trójmiejskich peronach pociągi SKM będą kursować rzadziej.

fot. SKM – archiwum

Dziś zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów SKM przystosowany do prac budowlanych związanych z modernizacją peronów na stacji Gdańsk Wrzeszcz i przystanku osobowym Gdańsk Żabianka-AWFiS. Niestety z przyczyn technicznych, w godzinach porannych, doszło do zakłóceń w ruchu pociągów SKM, wskutek których część z nich kursowała niezgodnie z rozkładem jazdy. Wywołało to dużą dezorientację wśród podróżnych. Nie dość, że pociągi przyjeżdżały z opóźnieniem, to jeszcze po kilka minut stały pomiędzy stacjami.

Pracownicy SKM zapewniają jednak, że postarają się zminimalizować utrudnienia, jakie czekają pasażerów w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Podróżni natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość i zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Pociągi w samym trójmieście oraz w bezpośredniej relacji Gdańsk – Wejherowo od dziś kursują rzadziej.

W dni robocze w godzinach szczytu na odcinku Gdańsk Główny – Gdańsk Oliwa pociągi pojadą co 10 minut, (poza szczytem co 15 min) Gdańsk Oliwa – Sopot co 20 minut, (poza szczytem co 30 min.)  Sopot – Gdynia Chylonia co 10 min. (poza szczytem co 15 minut).

Pociągi SKM w dni robocze w relacji bezpośredniej Gdańsk Główny – Wejherowo  będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut w godzinach 06:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:30 do godz. 18:00 (kursowały co 7,5 minuty). W godzinach poza szczytowych pociągi bezpośrednie w relacji Gdańsk Główny – Wejherowo będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut (kursowały co 15 minut).


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze