Europejczycy rozmawiają o solidarności w Gdańsku

12 października 2012r. | Drukuj

Od 9 października przeprowadzone są warsztaty o tematyce Solidarności. Zaproszeni zostali goście z całej Europy, którzy przez pięć dni słuchają, bawią się i odpowiadają sobie na pytanie co znaczy Solidarność dla każdego z uczestników indywidualnie,  z uwzględnieniem różnic kulturowych.

mat. prasowe

Trwa Międzynarodowe Seminarium Młodych ,,Solidarność w Różnorodności” w Gdańsku. Kilkudziesięciu młodych ludzi z całej Europy poznaje podczas spotkania kulturę Kaszub i historię Solidarności. Młodzi przekazują też wiedzę o swoich mniejszościach. Goście z zagranicy zwiedzają w ramach programu spotkań Gdańsk i Stocznię Gdańską, grają w gry terenowe śladami kaszubskości i Solidarności w Gdańsku. Na koniec warsztatów wspólnie stworzą graffiti  w jednym z gdańskich tunelów. Celem spotkania jest także przygotowanie młodzieży do bycia liderami w swoich społecznościach. – ,,Wśród uczestników są między innymi Wołosi z Macedonii i Albanii, Romowie z Bałkan, Fryzowie, Serbołużyczanie i Polacy z Czech- mówi prezes KS POMORANIA Paweł Kowalewski.

Seminarium młodych w Gdańsku kończy się w niedzielę. W sobotę w Centrum św. Jana odbędzie się koncert na który przybyć mogą wszyscy- nie tylko uczestnicy spotkania. Zagrają między innymi Damroka Kwidzińska, zespół Strzecha i Lemko Tower.

„Solidarity in diversity / Solidarność w różnorodności” to międzynarodowe wydarzenie zainicjowane przez Klub Studencki „Pomorania”. Projekt skierowany jest do młodych przedstawicieli grup etnicznych z całej Europy. Seminarium ma na celu zaprezentowanie historii i dziedzictwa ruchu społecznego – Solidarność, a także wywołanie dyskusji o jego przyszłości.

Galeria

fot. materiały prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz