Rumia: Tańczą na światowym poziomie

12 października 2012r. | Drukuj

Przez pięć dni tancerki i tancerze z rumskiego zespołu Spinki walczyli z najlepszymi z całego świata. W dniach 3-7 października odbyły się World Championships modern&jazz dance we Frankurcie na Menem. 33 osoby wróciły ze srebrnymi medalami na szyjach.

fot. materiały prasowe

 W zawodach brało udział ponad 3500 tancerzy reprezentujących 40 państw z całego świata. Przez pięć dni uczestnicy Mistrzostw Świata walczyli z najlepszymi o tytuł najlepszego w czterech kategoriach: solo, duety, małe grupy i formacje. Trzy tytuły Wicemistrzów Świata zdobyły formacja modern junior SPINKI 1, formacja jazz dzieci SPINKI 2 oraz solo jazz dzieci Nikodem Bialik. Bardzo wysokie miejsca zajęły również mini formacja modern junior SPINKI 1 – IV miejsce, VI miejsce formacja modern dzieci SPINKI 2, VI miejsce duet modern dzieci Justyna Labudda i Julia Ciesielska, VIII miejsce duet

modern junior Karolina Konkel i Kinga Dawidowska oraz XVI miejsce duet modern junior Patrycja Zwolińska i Joanna Janiak. – Atmosfera Mistrzostw jak zwykle wspaniała. Pierwszy raz w historii naszych startów srebro zdobyła formacja juniorów jest to wielki sukces. – mówi Manager zespołu Dorota Puchowska. – W niedziele 14 października o godz. 18.00 w hali MOSiR w Rumi, zapraszamy na pokazy prezentacji tańców z Mistrzostw Świata i przywitanie zawodników. – dodaje Puchowska.

 Zespół SPIN powstał w 1998r. w Selezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Rumi. Obecnie jest sekcją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Przez 12 lat działalności w zajęciach uczestniczyło około 500 tancerek. Zespół prowadzony jest przez Renatę Urbanik-Siwiec, wielokrotną Mistrzynię Polski i finalistkę Mistrzostw Europy i Świata w gimnastyce artystycznej i choreografa wielu znaczących artystycznych przedsięwzięć.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz