Gra online „Stark Remus” uczy kaszubskich słówek

11 października 2012r. | Drukuj

Od środy jest już dostępna gra dla tych wszystkich, którzy chcą poznać parę kaszubskich słówek, jednocześnie bawiąc się przy tym. Grać można online bądź ściągnąć grę za darmo na swój komputer.

fot. Gra Stark Remus

„Stark Remus” to edukacyjna gra komputerowa stworzona przez fundację „Aby chciało się chcieć”, współfinansowana przez Powiat Kartuski. W trakcie rozgrywki gracz pomaga dziadkowi Remusowi w wiosennych porządkach, przy okazji ucząc się podstawowych kaszubskich rzeczowników. Gra jest dostępna w internecie, jednak w przyszłości autorzy chcieliby aby trafiła do szkół. – Zależało nam na stworzeniu narzędzia, które dawałoby dzieciom frajdę i przy okazji pozwalało uczyć się języka kaszubskiego – mówi Przemysław Wolski, programista. – Umieściliśmy grę w internecie, ale zależy nam też, by trafiła do szkół w których prowadzone jest nauczanie kaszubskiego.

Oczywiście każdy może też pobrać grę ze strony na swój komputer. – dodaje Wolski. Gra uczy słuchania ze zrozumieniem słów po kaszubsku i wykonywania poleceń dziadka Remusa. Z czasem mają powstawać kolejne wersje zawierające dodatkowe słownictwo. Osoby odpowiedzialne za projekt to Wanda Kiedrowska specjalistka ds. języka kaszubskiego, graficzka Kamila Stankiewicz, Przemysław Wolski programista, koordynatorem projektu jest Piotr Zatoń. CR in Wonderland odpowiedzialne było za muzykę, a swojego głosu użyczył w grze Janusz Mamelski.

Zagraj w grę już teraz!


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz