Brązowy, olimpijski medal dla Wejherowian

09 października 2012r. | Drukuj

Grzegorz Gniech i Paweł Sztenderski z Wejherowa zdobyli brązowy medal na odbywającej się co cztery lata prestiżowej olimpiadzie kulinarnej w Niemczech. Swoje zwycięstwo wywalczyli rzeźbiąc w warzywach i owocach.

fot. Carving-Gniech

W dniach 5 – 10 października odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Kulinarna w Erfurcie, w której udział wzięli kucharze i cukiernicy z 54 państw. Po raz pierwszy na olimpiadzie swoje umiejętności zaprezentowało dwóch Wejherowian – Grzegorz Gniech i Paweł Sztenderski. Rzeźbili w owocach i warzywach przez 48 godzin bez snu. Efekty były wymierne, zajęli trzecie miejsce w carvingu. Brązowi medaliści startowali w kategorii „Kuchnia zimna – rzeźba artystyczna”. Największym do tej pory osiągnięciem Pawła Sztenderskiego to zdobycie tytułu Mistrza Polski w Carvingu w 2011.

fot. Carving-Gniech

Paweł Sztenderski może pochwalić się również zwycięstwami we wszystkich konkursach, w których startował w 2010 i 2011 roku. Największym sukcesem Grzegorza Gniech na płaszczyźnie carvingowej to III miejsce na IV Mistrzostwach Polski w Carvingu w 2011. Międzynarodowa Olimpiada Kulinarna w Erfurcie to jedno z najlepszych wydarzeń kulinarnych, biorą w niej udział najznakomitsi mistrzowie kuchni z całego świata.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz