32 najlepszych w grze dżentelmenów

02 października 2012r. | Drukuj

W Gdyni największe gwiazdy światowego snookera zagrają podczas turnieju Players Tour Championship Gdynia Open. Jest to jedyny turniej rankingowy snookera, który odbędzie się w Polsce. Potyczki zawodników będzie można oglądać w dniach 5-7 października 2012 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA.

mat. prasowe

Snooker jest obecnie grą dżentelmenów. W turniejach obowiązuje nienaganny ubiór, którego nieodzownym elementem jest muszka, a także odpowiednie maniery – w przeciwieństwie do innych dyscyplin w snookerze oczekuje się od zawodników by sami przyznali się, jeżeli popełnią faul niewychwycony przez sędziego. Zmagania dżentelmenów będzie można zobaczyć w najbliższy weekend. Światowy związek profesjonalnego bilarda i snookera przyznał Polsce organizację imprezy z cyklu Players Tour Championship. Gdynia wygrała z Warszawą w rywalizacji o możliwość organizacji turnieju.

Podczas PTC Gdynia Open 2012 rozegranych zostanie 31 meczy. Zobaczymy 32 najlepszych zawodników m.in.: John’a Higgins’a – czterokrotnego Mistrza Świata i snookerową legendę, Jimmy White’a – ulubieńca publiczności i dziesięciokrotnego zwycięzcę zawodów eliminacyjnych, Neil’a Robertson’a – zwycięzcę zawodów PTC Warsaw Open 2011, Mark’a Selby – aktualnego numer 1 na świecie oraz Ding’a Junhui – najlepszego chińskiego zawodnika. Oprócz nich, w październikowych zawodach w Gdyni wezmą udział: Ken Doherty i Graeme Dott (byli Mistrzowie Świata), a także Stephen Maguire, Stuart Bingham, Martin Gould oraz Stephen Lee.

Wszyscy walczyć będą o punkty rankingowe oraz pulę pieniężną w wysokości 70 000 euro. Mecze rozgrywane będą na trzech profesjonalnych stołach w piątek i sobotę w godz. 11.00-21.00 oraz w niedzielę w godz. 13.00-21.00. Stół centralny będzie również transmitowany przez Eurosport. Dla kibiców dużą atrakcją będzie bliskość zawodników, którzy chętnie rozdają autografy i pozują do zdjęć. Na hali możliwa będzie regeneracja w strefie kibica oraz zakupienie snookerowych pamiątek.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz