Przysiądź na skrzynce…energetycznej

19 września 2012r. | Drukuj

Pięć szarych skrzynek energetycznych, zlokalizowanych przy ul. Świętojańskiej zmieniło swoje oblicze. Dotychczasowe skrzynki zostały zabudowane kolorowymi osłonami z funkcją siedziska. 18 września odbyła się  prezentacja designerskich stolików miejskich, które są wynikiem ubiegłorocznej pierwszej edycji konkursu Gdynia City Transformers.

fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz i Mateusz Skowronek/gdynia.pl

Dzięki oryginalnym obudowom skrzynek mieszkańcy zyskali nowe miejsce odpoczynku w centrum miasta. Zaprojektowane osłony – stoliki miejskie z siedziskiem, pozwolą przechodniom odpocząć w trakcie zakupów, zjeść szybki lunch, napić się kawy czy po prostu usiąść i poobserwować miejskie otoczenie o różnych porach dnia i nocy. – Wprowadzamy projekty, które nie tylko mają poprawiać estetykę miasta, ale wpływają również na przestrzeń od strony funkcjonalnej – mówi Tomasz Banel, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni.

Stoliki zlokalizowane są w przyulicznej części chodnika na odcinku ul. Świętojańskiej między skrzyżowaniami z ul. Armii Krajowej oraz ul. Obrońców Wybrzeża. Dwie skrzynki zostały dodatkowo wyposażone w górne oświetlenie. Właściciele lokali gastronomicznych znajdujących się w okolicy zaopiekują się stolikami i zadbają o ich codzienną estetykę.  Obudowy zaprojektowane zostały przez Annę Jankowską i Dominikę Janicką – trójmiejskie architektki z biura a.d.12, które otrzymały wyróżnienie w pierwszej edycji konkursu Gdynia City Transfomers.

Kolejna edycja konkursu Gdynia City Transformers stawia przed uczestnikami nowe wyzwanie: zagospodarowanie śmieci na plaży miejskiej w Gdyni. – Gdyńskie plaże w sezonie oblegane są przez tłumy plażowiczów, każdy z nich zostawia po sobie śmieci. Zależy nam na tym, aby mądrze i estetycznie je zagospodarować, stąd pomysł na projekt nowych śmietników, które uwzględniły by również podstawowy system segregacji odpadów – mówi Ewa Janczukowicz – Cichosz, Kierownik Centrum Designu Gdynia.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz