Czas na łyżwy

28 listopada 2010r. | Drukuj

W Łebie po czterdziestoletniej przerwie znowu zostanie otwarte lodowisko. Tafla już powstaje w nowym, zbudowanym w tym roku namiocie, w którym latem można było jeździć na rolkach. 

Fot. GK: Pora na lodowisko - w Łebie lub Sopocie

 Już za  tydzień mieszkańcy Łeby będą mogli korzystać z lodowiska zlokalizowanego przy ul. Tysiąclecia (niedaleko Szkoły Podstawowej). Obiekt powstał wiosną tego roku dzięki wsparciu Unii Europejskiej, a inwestycja kosztowała prawie 2 mln zł. Jest zadaszony za sprawą specjalnego namiotu. Latem był wykorzystywany przez  amatorów jazdy na łyżworolkach. Teraz powstanie tu lodowisko – do dyspozycji łyżwiarzy będzie tafla o wymiarach 20 x 30 m. Lodowisko ma być czynne do końca marca przyszłego roku, a potem ponownie zmieni się w rolkowisko.

Fot. UM w Łebie: Tu powstaje lodowisko

– Lodowisko w Łebie to nowa atrakcja w kurorcie, której nie było tutaj od przeszło 40 lat. Spodziewamy się, że oprócz mieszkańców z lodowiska będą też korzystali turyści, którzy przyjadą do nas na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra  – mówią właściciele pensjonatów w Łebie.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz