fot. www.zdiz.gdynia.pl

Warsztaty z doskonalenia jazdy rowerem odbędą się w Gdyni 19 września. Polegać będą na na części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej omówione zostaną m.in. przepisy prawa o ruchu drogowym czy wyposażeniu roweru. W części praktycznej uczestnicy przejadą ulicami Śródmieścia Gdyni.

fot. www.zdiz.gdynia.pl

Warsztaty organizowane przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia mają pozwolić rowerzystom udoskonalić swoje umiejętności. Podczas jednodniowych warsztatów odbędzie się seminarium podczas którego zostaną przeprowadzone wykłady w zakresie zagadnień obowiązkowego wyposażenie roweru i jego wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, dodatkowego wyposażenie roweru i rowerzysty – fakty i mity, obowiązujących przepisów Prawo o Ruchu Drogowym – pierwszeństwo, wybór strony pasa ruchu, zmiana kierunku ruchu, wyprzedzanie pojazdów, piesi.

Kolejno dziesięciu uczestników spotkania czekać będzie przejazd rowerowy, który będzie przebiegał ulicami Śródmieścia Gdyni, a następnie nastąpi podsumowanie warsztatów, gdzie omówione zostanie zagadnienie parkowania roweru, bezpiecznego zapięcia, czy zachowania rowerzysty na różnych częściach drogi. Grupa uczestnicząca w warsztatach może liczyć max 10 osób w związku z czym liczy się kolejność zgłoszeń.

fot. www.zdiz.gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.