Piątka dzieci i żadnego fotelika w samochodzie

31 lipca 2012r. | Drukuj

Policjanci skontrolowali samochód, w którym przewożonych było więcej niż powinno osób, a dzieci podróżowały bez fotelików. Kierowca odpowie za popełnione wykroczenia przed Sądem Rejonowym w Wejherowie, który może ukarać kierowcę karą grzywny nawet do 5000 zł.

www.sxc.hu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wejherowskiej komendy w Wejherowie na ul. Marynarki Wojennej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego skoda fabia. W trakcie kontroli okazało się, że w pojeździe zamiast pięciu osób łącznie jest, aż siedem. Z dowodu rejestracyjnego wynikało jednak, że w samochodzie może być przewożonych łącznie tylko 5 osób. Funkcjonariusze sprawdzili także w jaki sposób przewożone są dzieci i okazało się, że żadne z nich nie ma odpowiedniego fotelika ani nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak się okazało, kierowca przyjechał z rodziną na urlop z centralnej Polski. Teraz nie uniknie odpowiedzialności, gdyż za popełnione wykroczenia przewożenia dzieci bez fotelików oraz przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczalną odpowie przed sądem. Za każdego dodatkowego pasażera grozi po 1 punkcie karnym, za brak fotelików grozi 6 punktów karnych. Sąd także może ukarać kierowcę grzywną w wysokości nawet do 5000 zł.


Opublikowano w: MotoGKWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz