Rusza największy w Polsce jarmark

26 lipca 2012r. | Drukuj

W najbliższą sobotę 28 lipca rozpoczyna się 752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Jedna z największych atrakcji Gdańska przyciąga setki tysięcy turystów i handlowców. Potrwa do 19 sierpnia.

fot. gdansk.pl

Zlokalizowana w sercu gdańskiej starówki impreza, co roku przyciąga tłumy mieszkańców Trójmiasta i turystów z kraju i zagranicy. Każdego roku Jarmark odwiedzają miliony gości, a handel odbywa się na ponad 1000 kramów, na których można kupić starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej z niekonwencjonalnymi i widowiskowymi przedsięwzięciami kulturalnymi bogatymi w koncerty, wydarzenia artystyczne, parady i festiwale.

Program Jarmarku

Przy okazji wydarzenia Gdańska Organizacja Turystyczna przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi SA wydała okazjonalną Kartę Turysty z logo tegorocznego jarmarku. Pozwala ona otrzymać zniżki do blisko 220 różnorodnych ofert kulturalnych oraz rekreacyjno-rozrywkowych w Gdańsku i Regionie. W ramach oferty można bezpłatnie zwiedzać trójmiejskie muzea i ZOO (23 obiekty) w ciągu 24 lub 72 godzin od momentu aktywacji Karty. Ponadto można korzystać do 30 kwietnia 2013 roku z blisko  200 nielimitowanych rabatów (nawet do 50%), w restauracjach, hotelach, parkach rozrywki, obiektach rekreacyjnych i kulturalnych oraz SPA, m.in. Aquapark, Centrum U7, Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Dom Do Góry Nogami w Szymbarku, Kaszubski Park Miniatur, Muzeum w Malborku itp.

Karta posiada również opcję komunikacyjną – elektroniczny bilet metropolitalny w ramach którego można bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską oraz Szybką Koleją Miejską po całej aglomeracji gdańskiej (od Pruszcza Gdańskiego do Wejherowa).


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz