Bez samochodu przez Bałtyk – Szwedzi się promują

18 czerwca 2012r. | Drukuj

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza przygotowała dwa 10-minutowe filmy w ramach projektu „Interface” promującego podróż przez Bałtyk bez samochodu. Oba poświęcone są miastom siostrzanym – Gdyni i Karlskronie. Już dziś będzie można obejrzeć pierwszy z nich na antenie TVP Gdańsk.

www.psig.com.pl

W obu miastach wiele się zmieniło, by podróż przez Bałtyk bez samochodu stała się wygodna i atrakcyjna. W Gdyni funkcjonuje specjalna linia autobusowa nr 570 (tzw. shuttle bus), która jest najszybszym sposobem dotarcia z centrum do terminalu promowego i z powrotem. W obu miastach informacja turystyczna dostępna jest w kilku językach. Oprócz wszelkich udogodnień, które czekają na niezmotoryzowanych turystów, filmy przedstawiają także czekające na nich atrakcje – szwedzkie szkiery, malowniczą Karlskronę i nowoczesną Gdynię. Bohaterkom filmów: Monice i Ewelinie towarzyszy… animowana foka.

Odcinek o Gdyni będzie można obejrzeć dzisiaj (18 czerwca) o godz. 17.30, a Karlskronie – jutro (19 czerwca) o godz. 18.15. Oba filmy będą dostępne na stronie internetowej www.gdansk.tvp.pl od środy (20 czerwca). Projekt „Interface” służy popularyzacji transgranicznego ruchu pasażerskiego, stworzeniu wygodnej, taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy podróży w regionie Południowego Bałtyku. Więcej o projekcie na stronie internetowej: www.interfaceproject.eu.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz