Nowe połączenie z nowego dworca w Gdyni

05 czerwca 2012r. | Drukuj

Jutro (6 czerwca) PKP uruchomi nowe połączenie z Gdyni do Berlina. Pierwszy Express wyruszy o godz. 6.06. Jego pasażerowie przejdą przez główne drzwi dworca, który będzie już otwarty po niespełna dwóch latach gruntownej przebudowy.

www.gdynia.pl

„Berlin – Gdynia Express”, obsługiwany przez spółkę PKP Intercity, kursować będzie codziennie. Podróż będzie trwała ok. 6,5 godziny O godz. 13.12 pociąg przyjedzie do stolicy Niemiec. Po drodze zatrzyma się m.in.: w Sopocie, Gdańsku, Tczewie, Bydgoszczy, Gnieźnie, Poznaniu i Frankfurcie. Z Berlina Express będzie wyjeżdżał o godz. 15.40, a do Gdyni dotrze o godz. 22.38. Bilety na pociąg można zakupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Dostępne są w systemie internetowej sprzedaży e-IC.

www.gdynia.pl

W budynku gdyńskiego dworca na pasażerów czekać będą: znany już z Miejskiej Informacji fotoplastikon, w którym znajduje się prawie cała historia gdyńskiej kolei oraz bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa modernizacji, a także wystawa zdjęć z rewitalizacji dworca. Ponadto od jutra będzie można podziwiać po dłuższym czasie i gruntownej przebudowie odkryte podczas remontu fragmenty poprzedniego dworca z lat międzywojennych.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze