Mamy świętowały w Łebie

28 maja 2012r. | Drukuj

Tradycją stało się już, iż co roku od ponad 7 lat stowarzyszenie Forum Turystyczno – Gospodarcze miasta Łeby zaprasza wszystkie mamy w dniu ich święta na wspólną biesiadę przy ognisku.

fot. Ewa Horanin

Na to wydarzenie przychodzą nie tylko mamy z Łeby, ale również turystki, które akurat w tym dniu wypoczywają w kurorcie. Z roku na rok jest to coraz większa grupa kobiet.

Kilkanaście minut przed wydarzeniem gości podwozi kolejka bajkowa. Podczas spotkania odbywają się występy dzieci z przedszkola, śpiewane są piosenki biesiadne, a nawet tańce przy ognisku. Organizatorzy a zarazem sponsorzy przygotowują poczęstunek. Na stołach ugina się od ciast domowych wypieków, słodyczy, napoi. Na rożnie smażą się kiełbaski.

fot. Ewa Horanin

W tym roku najstarsza mama, uczestnicząca w spotkaniu otrzymała z rąk Burmistrza Miasta bukiet róż. Organizatorom odśpiewano sto lat, z nadzieją, że za rok wszyscy znów spotkają się na tej przesympatycznej biesiadzie.

Ewa Horanin


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz