Konkurs pieśni im. Jana Trepczyka

28 maja 2012r. | Drukuj

W Miszewie odbył się V Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka.  Zgodnie z regulaminem adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy prezentują na nim dwa utwory w języku kaszubskim, w tym jeden patrona szkoły, Jana Trepczyka.

fot. E. Pryczkowski

V Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka odbył się 10 maja w Miszewie. – Naszym celem jest propagowanie piosenek Trepczyka, który już dawno temu wyrażał życzenie, by kaszubszczyzna wkroczyła do szkół. U nas wszystkie dzieci uczą się tego języka – mówiła podczas powitania dyrektorka szkoły Dorota Richert.

Potwierdzeniem tego stwierdzenia był występ zespołu „Kaszëbsczé nótczi – Mùlczi”, który funkcjonuje przy Zrzeszeniu Kaszubsko – Pomorskim w Baninie, ściśle współpracującym z miszewską szkołą. Obie instytucje są organizatorami konkursu.

Tradycyjnie wystąpili uczniowie z Banina, Miszewa, Żukowa, Przodkowa i innych ościennych szkół. Po raz pierwszy pojawili się też reprezentanci z Gdańska. Najczęściej wykonywanym utworem była „Majewô wanoga” Trepczyka.

Po oficjalnej części, wystąpili uczniowie z Miszewa z przedstawieniem teatralnym oraz Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa, które zaprezentowało pieśni patrona.

KATEGORIA „0”- I,
I miejsce Aleksandra Biłanicz z Banina,
II miejsce Michał Galiński z Przodkowa,
II miejsce Kacper Wandtke z Miszewa.
III miejsce Seweryn Cybulski z Dzierżążna,
III miejsce Natalia Pienczke, Mateusz Frankowski z Gdańska,

KATEGORIA II-III,
I miejsce Zuzanna Banasik z Dzierżążna,
II miejsce Anna Fopke z Dobrzewina-Karczemki,
III miejsce Stanisław Wangler z Miszewa,
Wyróżnienie Marta Dąbrowska, Magdalena Mazurek z Żukowa,

KATEGORIA IV-VI,
I miejsce Paulina Chobot z Żukowa,
II miejsce Beata Bach z Banina,
III miejsce Dawid Klawiński z Miszewa.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Relację z konkursu (wraz ze zdjęciami) można też przeczytać na stronie spmiszewo.republika.pl

Eugeniusz Pryczkowski


Opublikowano w: RegionRodnô Zemia
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz