Strajk głodowy w UM Gdyni zakończony

27 kwietnia 2012r. | Drukuj

W Gdyńskim magistracie od wtorku pracownicy firmy zaangażowanej w budowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego prowadzili strajk głodowy. Firma Investpro od początku roku nie wypłacała im wynagrodzenia. Sytuacja zmusiła pracowników do strajku, który zakończył się wczoraj.

www.ppnt.pl

Miasto Gdynia jest inwestorem PPNT jednak generalny wykonawca to spółka Warbud S.A. Robotnicy, którzy domagali się zaległych wynagrodzeń pracują w firmie Investpro, która to z kolei zatrudniona została przez firmę Abantia – podwykonawcę firmy Warbud. Problemy płacowe rozpoczęły się na drodze Investpro i Abantia, która to firma nie płaciła ostatniej w łańcuszku firmie, co spowodowało w konsekwencji zatrzymanie wypłat dla pracowników Investpro. Po kilku dniach strajku głodowego pracowników przedstawiciele firm Abantia i Investpro doszli do porozumienia, a zadłużenia wobec strajkujących zostały wypłacone. Strajkujący siedzieli w UM W Gdyni do wieczora, co upewniło ich w wypłaceniu wszystkich zaległości. – Zakończyliśmy strajk przed godziną 19, bo wypłacono nam wszystko co do grosza – mówi Bogusław Spodzieja, jeden z pracowników firmy Investpro. – Forma protestu była drastyczna, ale cieszymy się, że wypłacono nam pieniądze, bo istniała groźba, że ich w ogóle nie zobaczymy – dodaje Bogusław Spodzieja.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz