Na morzu zmarł wędkarz. Pomoc nie nadeszła

22 kwietnia 2012r. | Drukuj

Zmarł wędkarz, który wypłynął w morze z Łeby na  pokładzie kutra „Halny”. Rybacy podczas reanimacji wzywali pomoc, ale stacja ratownictwa morskiego nie wysłała statku.   

fot. SAR

Do tragedii doszło w sobotę po godzinie 14, kilka mil morskich od brzegu na pokładzie kutra wędkarskiego „Halny”. Zasłabł 59-letni wędkarz z Obornik Wielkopolskich. Szyper natychmiast wezwał pomoc, ale służby morskiego ratownictwa z Łeby nie zdecydowały się na wysłanie jednostki w morze. Rybak rozmawiał z centrum w Gdyni, a tam zapadła decyzja, ze ratownicy nie popłyną, bo kuter wracał już z połowów, a na nabrzeżu czekała karetka. Rybacy są oburzeni i twierdzą, że po raz pierwszy spotkali się z taka odmową. Niestety wędkarz zmarł zanim jednostka dotarła do portu.
Ratownicy tłumaczą dziś, że centrum koordynacyjne Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni uznało, iż czas potrzebny na dopłynięcie do „Halnego” będzie taki sam, jakiego „Halny” potrzebuje na samodzielne dotarcie do portu. Ograniczono się więc do wezwania karetki pogotowia na nabrzeże portowe. Sprawę bada lęborska policja.

fot. m/y Halny


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz